Novinky

Lampionový průvod Dřevčicemi

Srdečně vás tímto zveme na lampionový průvod Dřevčicemi, dne 16/11/2019 v 16:30. Sraz je v parku u místní školy. Akce je pořádaná pro děti i pro dospělé, jako vzpomínka na jejich dětská léta (bez politického podtextu). Průvod vychází z parku u školy a projde obcí. Vyhlašujeme soutěž o NEJ.... vlastnoručně vyrobený lampión. Těšíme se na vaši účast. Namasté OM.

Lampionový průvod Dřevčicemi

WORKSHOP MANTRY A MEDITACE

K poznávání našich vnitřních energií budeme používat jedny z nejúčinnějších prostředků a to mantry, zvuky i vibrace. V rámci workshopu budeme prožívat hudbu sami na sobě, využívat propojení mater, vibrací hudby a vybraných meditačních technik jako hlubší prostředek naší vnitřní harmonizace a transformace. Workshop obsahuje teoretickou i praktickou rovinu, kde si vše vyzkoušíme. Součástí workshopu jsou i texty, které uvedeme v praxi. 

Workshop vede: Petra Haidlová (certifikovaná lektorka jógy a jógové terapie) 
Cena: 290,- (zahrnuje podklady pro domácí cvičení)

1.12. 2019, neděle 16:00–18:00 - STARÉ SPLAVY | REZERVACE ZDE
21.12. 2019, sobota 10:00–12:00 - DŘEVČICE | REZERVACE ZDE

WORKSHOP MANTRY A MEDITACE

číst více

Workshop: Seznámení s indickým chrámovým tancem Bharatanatyam

Srdečně zveme na workshop klasického indického chrámového tance Bharatanatyam všechny, kteří touží prožít duchovní i umělecký odkaz staré Indie.

V první části semináře uvidíte ukázky choreografií pro bohy Ganéše a Šivu. Představíme si podrobněji koncept taneční techniky, význam výrazových částí i filozofii tance.

Ve druhé části proniknete do propracovaných výukových postupů tance. Vyzkoušíte si sami tančit. Tento nádherný, avšak náročný tanec, rozvine uvolněnost, zároveň sílu a koordinaci Vašeho těla i ducha natrvalo.

Workshop vede: Gabriela Juhásová
Délka 3 hodiny
Cena: 600,- Kč
Termín workshopu: 7. 12. 2019, 10.00–13.00 h. / REZERVACE ZDE

Workshop:  Seznámení s indickým chrámovým tancem Bharatanatyam

Workshop: Indonézské dechové cvičení

Tento soubor dechových cvičení postavený na zádržích a přesouvání dechu pomocí bránice má původ v indonézském bojovém uměni Merpati Putih, kde se používal pro generování psychických sil. Později ji můj mistr Sugiyo Prayitno upravil, zjemnil a přizpůsobil i lidem “z venčí”. Rozvíjí jemné síly v člověku, léčí mnohé fyzické i psychické neduhy. Pročišťuje tělo i mysl a rozvíjí vrozenou léčivou sílu v člověku. Tvoří ji soubor pozic převažně z jógy a je z poloviny dynamická. 

Workshop vede: Gabriela Juhásová
Délka 1,5 - 2 hod.
Cena: 250,- Czk
Termín workshopu: 7. 12. 2019, 16.00 – 17.30 h. / REZERVACE ZDE

Workshop: Indonézské dechové cvičení

Zážitkový workshop - Ájurvéda a praktická péče o krásu

Zveme vás na kosmetický seminář, kde si budete moci na vlastní kůži vyzkoušet, jak pečovat o své tělo přírodní cestou podle principů nejstarší medicíny světa – ájurvédy. Ukážeme si, jak provést automasáž, jak v domácí péči jemně pracovat s lymfatickým systémem, aby se netvořily otoky, i jak vypadá masáž  obličeje a dekoltu, ale také masáž nohou, aby nebolely… Kromě praktických ukázek domácí péče, se dozvíte, na jakých základech starobylá ájurvéda pracuje. Dotkneme se i stravy a denních návyků, vysvětlíme si, co jsou dóši, jak fungují v lidském těle i životě a jak odhadnout, která převládá právě ve vašem těle. Budeme pracovat s esenciálními oleji podle principů ájurvédské aromaterapie, a na závěr si každý vyrobí pleťové sérum vhodné pro jeho individuální typ.

Workhop bude probíhat od 9-13 hodin, na místě pro vás bude připravené malé občerstvení v souladu s ájurvédou a domů si odnesete unikátní přírodní pleťové sérum, které si vyrobíte.

Workshop vede: Tereza Lindauerova
Délka 4 hod.
Cena: 890,- Czk
Termín workshopu: 1. 2. 2020, 09..00 – 13:00 h. / REZERVACE ZDE

Zážitkový workshop -  Ájurvéda a praktická péče o krásu

číst více

WORKSHOP - INDICKÁ KUCHYNĚ I.

JEDNODENNÍ KURZ INDICKÉ KUCHYNĚ PRO VŠECHNY, KDO JI MAJÍ RÁDI A CHTĚJÍ OBJEVIT HLUBŠÍ TAJEMSTVÍ ÁJURVÉDY!

Na tomto kurzu s vámi  Kateřina posdílí všechny její osvědčené recepty a vychytávky. Jsou to sice indické recepty, ale převážně z českých surovin. Vysvětlí práci s kořením, princip kombinací surovin, předá vám osvědčené postupy. Zjistíte, že čapátí je tak jednoduché a rychlé, že si ho budete chtít dělat každý den.

CO SE NA KURZU NAUČÍTE? 

jak ájurvéda pohlíží na stravování a její základní doporučení pro každodenní život a jídelníček
koření: jeho léčivé účinky a jak s ním pracovat
nástin základů ájurvédské konstituční teorie váta, pitta, kapha
základní osvědčené recepty pro každodenní vaření

VŠECHNY RECEPTY SPOLEČNĚ UVAŘÍME A OCHUTNÁME. MNOHÉ SI ODNESETE DOMŮ. BUDE TO VELKÁ HOSTINA!

Workshop vede: Kateřina Halamová
Délka 5 hod.
Cena: 1800,- Czk
Termín workshopu: 12. 1. 2020, 10.00 – 15:00 h. / REZERVACE ZDE

WORKSHOP - INDICKÁ KUCHYNĚ I.

číst více

12