Novinky

Hitáhára aneb ájurvéda jako matka zdravé výživy

« zpět na seznam novinek

2. 7. 2019

Prednášet bude Acharya Harilalji Karanath a workshop tematicky doplní Meera Karanath o krátkou pránájámu a meditaci. Chybět v rámci workshopu nebude ani hluboká relaxace.

Při registraci je potřeba uhradit zálohu 300,- (tj. polovinu z ceny workshopu), nejlépe převodem na číslo účtu 35-7263160227/0100. Poté je potřeba doplatit zbytek částky nejpozději týden před zahájením workshopu (tj. do 28. 8. 2019).

Zdravá strava podle jógy se doporučuje v klasických textech pouze pro asketické jogíny, kteří praktikují několik hodin denně. Tedy, přiznejme si, nic moc praktického pro dnešní pracující ženu s několika dětmi za zády. 

Proto se pro běžný světský život doporučuje strava podle sesterské disciplíny ájurvédy. Strava je jedním z hlavních pilířů zdraví např. vedle správného vylučování, trávení nebo spánku. 

V poslední době se to jen hemží výživovými doporučeními, které avšak často nevedou k nějakému plnohodnotnému výsledku. Avšak ájurvéda nám již před tisíci lety dala podrobný návod na to, jak se správně stravovat, abychom v životě dosáhli stavu sukha, což v překladu se sanskrtu znamená lehkost.

Workshop bude veden v angličtině s českým překladem.

4. 9. 2019, 18–21 h. | REZERVACE ZDE