Novinky

WORKSHOP MANTRY A MEDITACE

« zpět na seznam novinek

1.12. 2019, neděle 16:00–18:00 - STARÉ SPLAVY | REZERVACE ZDE
21.12. 2019, sobota 10:00–12:00 - DŘEVČICE | REZERVACE ZDE

Vyučuje: Petra Haidlová (certifikovaná lektorka jógy a jógové terapie)

Cena: 290,- (zahrnuje podklady pro domácí cvičení)

K poznávání našich vnitřních energií budeme používat jedny z nejúčinnějších prostředků a to mantry, zvuky i vibrace. Na hudbu budeme nazírat jako na hlubší médium, které tvůrčím způsobem propojí naše individuální bytí s univerzální vesmírnou existencí. Využijeme zde jednu z přímých cest vedoucí k vnitřní transformaci, hlubšímu poznání sebe samých a k celkové harmonizaci.

Mantry jsou jemné vibrace, které zachytili indičtí mudrcové (rišiové) ve vyšších stavech vědomí.

Smyslem mater je probouzet vyšší stavy vědomí a odhalování skutečností. Slovo mantra je „nástrojem k myšlení“ a jejím zvukem se vyvolává její obsah do bezprostřední skutečnosti.

Mantry ovlivňují nejen naše podvědomí, ale i vědomí, harmonizují naši mysl a uklidňují. Odstraňují nervozitu, pochyby, lhostejnost a negativní stavy mysli. Vytvářejí pozitivní a kladná pouta ke vznešeným ideálům, což nás samo o sobě přitahuje a vede dále. Mantry vedou ke zpomalení metabolického procesu, neklid mysli je zvládán, zbavujeme se komplexů a neuróz a mysl dosahuje vznešenosti a určitého stavu míru. Účinky mater pocítíte sami na sobě a vlastní zkušenost Vás přesvědčí nejlépe.  Mantry očišťují naši mysl, mají vliv na naše vědomí i nevědomí. Měli bychom se zcela oddat vibracím jejích slabik, mají tantrický původ a jejich účinky jsou stejné, jako před tisící lety. My sami rozhodujeme o tom, nakolik nám metoda může pomoci, náš přístup by měl být upřímný, plný víry oddanosti, jemné pozornosti, jednobodově zaměřené.

V rámci workshopu budeme prožívat hudbu sami na sobě, využívat propojení mater, vibrací hudby a vybraných meditačních technik jako hlubší prostředek naší vnitřní harmonizace a transformace. Workshop obsahuje teoretickou i praktickou rovinu, kde si vše vyzkoušíme. Součástí workshopu jsou i texty, které uvedeme v praxi.

Těšíme se na Vaši účast. Namasté. ÓM.