Tým

Petra Haidlová, RYT

Petra Haidlová, RYT

Jóga pro mne znamená ČITTA VRTTI NIRODHA (zastavení toku myšlenek) v dnešním uspěchaném světe, spočinutí v BYTÍ, uvědomění si že JSEM, TADY A TEĎ. Bytí v přítomném okamžiku a plynutí. Je pro mne nenásilnou formou a nástrojem k uzdravení neduhů, životní cestou. Snažím se vyučovat hravou a bádavou formou tak, aby člověk došel sám k sebeuvědomění a sebepoznání. Zastávám přesvědčení: dýchám, tedy jsem a člověk, strůjcem svého štěstí sám… :)

Meera Karanath

Meera Karanath

Narodila jsem se v Praze. Při studiu překladatelství v Německu jsem absolvovala v roce 2006 dvouroční učitelský kurz jógy. V průběhu své učitelské praxe jsem si uvědomila důležitost individuálního přístupu ke svým studentům a v roce 2007 jsem absolvovala jednoroční kurz jógové terapie u svého budoucího manžela. Od té doby se snažím společně s ním žít a šířit moudrost jógy a jógové terapie. V roce 2009 jsme se rozhodli přestěhovat do jižní Indie a tam jsme společně založili charitativní organizaci Arsha Yoga Gurukulam, která má za cíl šířit poslání jógy mezi místní prosté lidi, kteří jinak nemají šanci k józe přičuchnout. Na jaře se vracím jako vlaštovky domů do Čech. Mám dceru Gayatri.

číst více

Acharya Harilalji Karanath

Acharya Harilalji Karanath

Harilalji je zakladatelem charitativní organizace ARSHA YOGA Gurukulam Charitable Trust, která sídlí v Kérale, jižní Indii a důraz klade na šíření tradiční indické moudrosti z oblasti jógy, jógové terapie a ájurvédy. Narodil se ve státě Kérala v prostředí tradiční indické rodiny. Po dosažení titulu 'Yogacharya', žil a učil jógu v ášramu Sivananda v Kérale, Dillí a Himalájích. Později studoval a praktikoval jógovou terapii na univerzitě pro jógu sVYASA ve státě Karnataka. Evropu navštívil poprvé v roce 2001 na pozvání svých studentů. V současné době vede mezinárodní semináře a kurzy jógové terapie, jakož i nabízí individuální jógovou terapii v Praze, Německu a Bulharsku. Většinu roku pobývá se svou ženou a dcerou v ášramu Arsha Yoga Gayatri v Indii. Zároveň také vyučuje jógu na ájurvédské univerzitě Nangelil Ayurveda Medical College v Kérale. Jeho největší zálibou je studium védanty. Za svého současného učitele považuje Swamiho Bhoomananda Tirtha.

Radka Kropíková

Radka Kropíková

Jmenuji se Radka Kropíková. Poprvé jsem se k józe dostala před 15 lety. Ze zvědavosti jsem navštívila pár jógových lekcí, na kterých mě bavilo, že krásně protáhnu tělo, ale pomalé tempo mi moc nevyhovovalo. Nějaký čas jsem se věnovala rychlejším cvičením, ale po sedmi letech jsem se k józe opět vrátila a už u ní zůstala. Dynamika ostatních cvičení mi naopak přestala vyhovovat. Cítila jsem potřebu zpomalit. Líbilo se mi propojení dechu s pohybem. Časem se moje praxe stávala stále hlubší a intenzivnější. Chtěla jsem se dozvědět i naučit víc a tak jsem se rozhodla absolvovat kurz učitele jógy a jógu začala i vyučovat. Snažím se o pozitivní praxi. Díky józe se cítím lépe psychicky i fyzicky.

číst více

Lenka Petrikovičová, RYT

Lenka Petrikovičová, RYT

Těším mě, mé jméno je Lenka a ráda Vás provedu tradičně netradiční Hatha jógou. Mým přáním a cílem je, abyste si lekci užili, ba doslova se jí s lehkostí na vlně dechu protančili. Vložili radost do tradice, dýchali, soustředili se jen a jen na sebe, protože právě tento čas jste si věnovali a zasloužíte si ho (u)žít na 100%. 
Budu se na Vás těšit při voňavé Yin józe, Radostné Hatha józe a také na Vaše ratolesti v Baby yoga gangu.

Markéta Hovorková

Markéta Hovorková

Jóga má smysl. Mám ráda pohyb a vyzkoušela jsem rekreačně mnoho sportů. Mnohé z nich ale byly jednostranně zaměřené a to mi nepřišlo smysluplné. Až jsem pro sebe objevila jógu, stala se lektorkou a umožňuji tak její objevení i dalším lidem. V dnešní době je velkým přínosem jógy trávení času plně se sebou samým. Málokdo na to "má čas" v běžném dni. Na józe ho však najde. Vedu lidi k vlastnímu prožitku i k vlastním verzím pozic dle momentálních možností, k příjemnému protažení, posílení i oživení celého těla a k odpočinutí si od každodenních lavin impulzů z "venku".

Radmila Pokorná

Radmila Pokorná

S jógou máme společnou cestu již 12 let. Jóga mě těší, snažím se ji žít každým dnem, i mimo podložku. Vždyť jóga znamená spojení či sjednocení, spojení člověka s jeho nejhlubší podstatou. I po absolvování dvou úrovňového učitelského kurzu v České akademii jógy se nepřestávám sebevzdělávat. 
Jsem narozená ve znamení lva a jako pravá lvice s převládající pitta dóšou mám co dělat s ovládnutím vnitřního ohně, proto je téma zklidnění pomocí relaxace i relaxační techniky mou velkou výzvou... 

Mgr. Lenka Eidlpesová, RYT

Mgr. Lenka Eidlpesová, RYT

Vše, co učím, mám sama prožité. Stále pronikám víc a víc do hloubky těla, mysli, psychiky i energetiky. Každá lekce může být novým poznáním. Spojuji dohromady řadu výcviků, které mám za sebou, s přístupy z jógy, fyzioterapie, školy pánevního dna, porodnictví, duchovních a mnoha dalších nauk. Věřím, že každý z nás má v sobě potenciál, který je možné rozvinout.

Maxík

Maxík

Náš věrný kamarád, který umí potěšit, pomazlit a vždy podá rád pomocnou tlapku.
Mistr v pohybu a znalec relaxačních technik :).