Tým

Meera Karanath

« zpět

Narodila jsem se v Praze. Při studiu překladatelství v Německu jsem absolvovala v roce 2006 dvouroční učitelský kurz jógy. V průběhu své učitelské praxe jsem si uvědomila důležitost individuálního přístupu ke svým studentům a v roce 2007 jsem absolvovala jednoroční kurz jógové terapie u svého budoucího manžela. Od té doby se snažím společně s ním žít a šířit moudrost jógy a jógové terapie. V roce 2009 jsme se rozhodli přestěhovat do jižní Indie a tam jsme společně založili charitativní organizaci Arsha Yoga Gurukulam, která má za cíl šířit poslání jógy mezi místní prosté lidi, kteří jinak nemají šanci k józe přičuchnout. Na jaře se vracím jako vlaštovky domů do Čech. Mám dceru Gayatri.

Ve svých hodinách nekladu důraz na fyzickou náročnost cvičení, ale spíše na osobní prožitek každého z lidí na hodině, který bude dozajista zcela rozdílný. Mým cílem je zprostředkovat tento prožitek tak, aby ho mohli lidé vnést i do svého každodenního života, a následně praktikovat jógu nejen na mých hodinách, ale 24 h denně podle vzoru Bhagavad Gíty: Samatvam Yoga Uchyate (Jóga znamená zachování klidné mysli, ať už zažíváte radost nebo zklamání.)

Inspirací v mém jsou osobnosti od svatých indických mužů až po moji babičku a dceru. Ve volném čase, který mám díky své profesi asi stále :), ráda pozoruji, konverzuji, zpívám a tančím.