Otevřené lekce

Otevřené lekce

Člověk jakožto individualita hledá rovnováhu a harmonii v našem bytí i konání.
Nabízím tematicky zaměřené lekce, z nichž si lze vybrat takovou, která nejlépe vyhovuje Vašim potřebám. Je zde možno vyzkoušet bohaté variace témat, kde můžete objevovat další rozměry jógy a její přesahy v běžném životě.

Na všechny otevřené lekce si lze zapůjčit veškeré jógové pomůcky (podložku na jógu, bolstry, bločky, pásky, deku), které jsou k dispozici ve studiu.

Na všechny otevřené lekce je třeba se předem přihlásit přes rezervační systém.
Platba se provádí na místě nebo převodem, dle Vašich preferencí.
Rezervace je závazná v souladu s podmínkami, jejichž přijetí svou rezervací potvrzujete.
Pokud na lekci nemůžete přijít, je nutné včas zrušit rezervaci, nebo uhradit 100% výši ceny lekce převodem.

ČAKRA FLOW

ČAKRA FLOW

Čakry lze chápat jako jemnohmotná energetická místa či pole, která pomáhají a ovlivňují tělesné systémy na fyzické i emoční úrovni. Ovlivňují nás samotné, ale zároveň působí i na naše okolí.
Jedná se o jakési energetické pole, jemný přenašeč signálu, který pracuje s vibracemi a podporuje individuální tělesné systémy na fyzické i psychické úrovni – ty propojuje v rámci univerza. Práce s čakrami se může projevit na více úrovních, a to jak v myšlence, emocích, mentálních schopnostech, instinktech, také ve hmotě.

číst více

PÁNEVNÍ DNO – jóga pánevního dna

PÁNEVNÍ DNO – jóga pánevního dna

Jedná se o jemnou jógu, která je zaměřená na posílení a aktivní zapojování a práci se svaly, které se váží na pánevní dno.  

Svaly pánevního dna hrají důležitou roli v životě každé ženy a mají zásadní vliv na zdraví. Jsou však ukryté hluboko uvnitř těla a většina žen si tak není vědoma jejich existence, takže jim nevěnuje dostatečnou pozornost.

číst více

Jóga pro zdravá záda

Jóga pro zdravá záda

V lekcích jógy pro zdravá záda předcházíme případným disbalancím, které vznikají z jednostranného stereotypního přetížení nebo nevhodného sezení. V praxi se věnujeme základům správného pohybu, které propojujeme s dechem. Pracujeme s vědomým nastavením těla, rozvíjíme vhodné pohybové návyky. Do lekcí jsou přidány i vhodné terapeutické cviky.

číst více

Ranní probuzení

Ranní probuzení

Lekcí společně proplujeme na vlně dechu a vlně Pozdravů slunce/ Surja namaskar, které k ránu neodmyslitelně patří. Ranní jóga je ideální pro všechna ranní ptáčata, které chtějí nastartovat den bez stresu, protáhnout své tělo, rozproudit energii a načerpat sílu ještě před každodenními povinnostmi.

Jemná hatha jóga

Jemná hatha jóga

V průběhu lekcí se naučíme jednotlivé pozice (ásany), budeme pracovat s dechem (pránájáma) a samozřejmě relaxovat (zklidnění mysli). Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a soustředíte se pouze sami na sebe.
Je to ideální cvičení pro každého, kdo si chce protáhnout tělo,  uvolnit svalové napětí a odpočinout si od každodenního stresu.

Dynamická Vinyása flow jóga

Dynamická Vinyása flow jóga

Každá ásana tělo posiluje, jinde zase uvolňuje, protahuje, ale hlavně působí do hloubky. Vždyť jóga znamená spojení, spojení tělesné a duševní stránky. V praxi to vypadá tak, že pohybem s plnou pozorností skrze tělo zklidníme mysl. Vede nás od vnějšího k vnitřnímu. No a na závěr každé lekce nechybí relaxace, tolik potřebná v dnešním uspěchaném světě. Třeba se aspoň na chviličku ocitneme v bytí v blaženosti / SAT ČIT ÁNANDA...

LUNCH JÓGA / OBĚDOVÁ JÓGA

LUNCH JÓGA / OBĚDOVÁ JÓGA

Jedná se o svižnou lekci jógy s relaxací, která vám dodá potřebnou energii a osvěžení, aby jste s úsměvem zvládli zbytek náročného dne. Do druhé poloviny dne vstoupíte odpočatí, klidní a plní energie. K další práci během dne budete přistupovat s vyrovnaností i sebedůvěrou, jen tak něco Vás nedokáže rozhodit. Během lekce Lunch jógy rozhýbeme naše tělo, budeme praktikovat krije, asány v souladu s dechem a jeho působností  a vyzkoušíme si techniky pránájámy. Celkově se uvolňíme na úrovni těla i mysli. Lekce je určena pro začátečníky i pravidelné praktikující.

Jóga třetího věku

Jóga třetího věku

Je vhodná pro všechny seniory, kteří mají pocit, že ostatní lekce z rozvrhu jsou na ně náročné či jinak nevhodné.
Cvičení je vedeno v klidném tempu s ohledem na zdravotní omezení, dispozice těla. Výuka jednotlivých pozic (ásan) se prolíná s dechovými cvičeními a každá lekce je zakončena příjemnou relaxací. Společně znovu probudíme energii ve svalech kloubech i v celém těle. Vždyť i v józe platí nikdy není pozdě začít... 

Hatha jóga pro začátečníky a mírně pokročilé

Hatha jóga pro začátečníky a mírně pokročilé

V lekcích klasické hatha jógy se setkáme s pomalým, vědomým provedením pohybu, který propojujeme s dechem.  Pracujeme s protažením, uvolněním, posílením našeho těla. Jde také o plynulost a návaznost cviků v rámci pohybů, dále se zaměřujeme na výdrž v pozicích a na práci s dechem. Vše nenásilně, v rámci našich možností.

číst více

NÁDA JÓGA = jóga zvuku

NÁDA JÓGA = jóga zvuku

K poznávání našich vnitřních energií budeme používat jedny z nejúčinnějších prostředků a to mantry, zvuky i vibrace. Na hudbu budeme nazírat jako na hlubší médium, které tvůrčím způsobem propojí naše individuální bytí s universální vesmírnou existencí. Využijeme zde jednu z přímých cest vedoucí k vnitřní transformaci, hlubšímu poznání sebe samých a k celkové harmonizaci.

číst více