Otevřené lekce

Jóga pro zdravá záda

« zpět

V lekcích jógy pro zdravá záda předcházíme případným disbalancím, které vznikají z jednostranného stereotypního přetížení nebo nevhodného sezení. V praxi se věnujeme základům správného pohybu, které propojujeme s dechem. Pracujeme s vědomým nastavením těla, rozvíjíme vhodné pohybové návyky. Do lekcí jsou přidány i vhodné terapeutické cviky.

Jedná se o jemnou terapeutickou lekci, kdy jako pozorovatel prozkoumáváme každý kout našeho těla. V lekcích tedy pracujeme s vlastním tělem, využíváme vědomou práci s dechem a propojujeme dech v rámci pohybu. Pracujeme s vědomou pozorností. V jemné terapeutické lekci uvolňujeme napětí v páteři a navracíme se k potřebné pružnosti. Učíme se správnému zapojení středu těla, abychom předešli přetížení zad.

Lekce jsou zaměřeny na protažení a uvolnění nejen svalů trupu a zad, ale pracujeme také se svaly hlubokého stabilizačního systému, využíváme svaly, které bývají spojovány s horním a dolním zkříženým syndromem, kde pracujeme na jejich posílení, protažení, nebo uvolnění. V lekcích se snažíme také o správné zapojení a aktivaci pánevního dna.

Lekce jsou vhodné pro všechny, kdo hodlají pečovat o svá záda a jejich regeneraci. Jsou taktéž určeny  pro ty, které již bolesti zad trápí a chtějí vhodně kompenzovat sedavý způsob života.

 Jóga pro zdravá záda nenahrazuje zdravotní péči. Pokud trpíte závažným onemocněním, poraďte se, prosím, se svým lékařem či fyzioterapeutem a konzultujte rozhodnutí cvičit. Jóga pro zdravá záda slouží jako prevence problémů.